Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
WOMP

Foto
Foto
Foto
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Opolu
z/s w Kędzierzynie-Koźlu powstał w 1996 roku na bazie Przemysłowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Wojewódzkiej Przychodni Przemysłowej w Opolu.


O lokalizacji jednostki w Kędzierzynie-Koźlu, a nie w stolicy województwa zadecydowało bardzo dobre zaplecze medyczne (kadra, sprzęt) oraz duże skupisko zakładów przemysłowych, z którymi jednostka efektywnie współpracowała.

WOMP w aktualnej formie organizacyjno-prawnej działa od 01.10.1998 roku i powstał w wyniku przekształcenia jednostki budżetowej o tej same nazwie w samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.

Obecnie WOMP to nowoczesna i wysoko-specjalistyczna instytucja zajmująca się rozpoznawaniem chorób zawodowych, diagnostyką i leczeniem chorób parazawodowych, opracowywaniem i realizacją programów z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia oraz nadzorem merytorycznym nad podstawowymi jednostkami ochrony zdrowia pracujących i szkoleniem kadry medycznej.

WOMP jest jedyną w województwie opolskim jednostką uprawnioną do rozpoznawania chorób zawodowych.

Aktualności
Informacja dla lekarzy badających kierowców
W związku z zaobserwowanymi rozbieżnościami w wypełnianiu wystawianych przez Państwa orzeczeń o zdolności do kierowania pojazdami informuję, że po wykonaniu badania należy wskazać brak bądź istnienie przeciwskazań zdrowotnych poprzez umieszczenie znaku X w odpowiednim polu

BIP


 
Podstrony:  1  2 

 Foto
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.